Starrag - Turbine Technology Days 2015

Velmi příjemné akce se zůčastnily dva přední zákazníci z ČR z oblasti výroby energetických točivých strojů a zařízení. K vydění bylo celkem celkem 8 prezentací se stroji a nejmodernějšími technologiemi pro výrobu samostatných lopatek, lopatkových kol a disků pro následnou montáž lopatek.

Více informací o strojích a technologiích skupiny Starrag Group naleznete na zde.

Prezentovali jsme stroje a technologie:
Starrag LX 021 Kompletní výroba malých lopatek z tyčového polotovaru s možností automatické manipulace na výstupu, kompletní výroba lopatek s možností následné montáže do turbín.
Starrag LX 051 Výroba středních lopatek s možností navrtávání obrobku hlavním vřetenem díky zajížděcímu koníku, v základním vybavením dvou paletová výměna, možnost plné automatizace s robotickým pracovištěm pro nepřetržitou výrobu.
Starrag LX 051 Technologická opce Starrag Dengeling, tzv. mikrokování povrvhu lopatku, na hlavní části listu a některých přechodových radiusech umožňuje plné nahrazení broušení povrchu při zvýšení povrchové pevnosti materiálu a následné odolnosti lopatky vůči abrazi.
Starrag LX 251 Řada strojů LX 151, 251, 351, 451 pokrývá celé spektrum velkých až super velkých lopatek turbín. Na největším stroji LX 351/451 nabízíme možnost speciální lunety, která zvyšuje tuhost listu v průběhu obrábění a tím zvyšuje celkovou produktivitu obrábění.
Starrag NB 251 Stroje navržené pro nejvýkonnější obrábění lopatkových kol a blisků, doplněno o Starrag PSI+ nadstavbu pro CAM HyperMill se speciálními funkcemi pro efektivní strategie oblábění otevřených i uzavřených kol.
Starrag STC 800 MT Extrémně výkonné 5 osé horizontální centrum pro souvislé obrábění houževnatých leteckých materiálů pomocí mechanického frézovacího vřetena s převodovkou a krouticím momentem až 940Nm S1-100%. Možnost provedení pro rychlostní obrábění slitin hliníku s vřetenem 24.000 ot/min. Na stroji je možná opce soustružení na stolu - jedná se o provedení MT. Včechny stroje jsou standardně vybaveny dvou paletovou výměnou.
Starrag STC 1250 Další z řady STC strojů. Jedná se o třední velikost s paletou 1250x1250, který nabízí ještě silnější vřeteno až 1.235 Nm S1-100%. Největší stroj řady STC označení 1800 umožňuje obrábění obrobků až do průměru 3.300 mm a zatížení palety 12.000kg. Včechny stroje jsou standardně vybaveny dvou paletovou výměnou.
Dále jsme prezentovali:
SW řešení pro kompletní programování lopatek CAM systémem Starrag RCS, který uzavírá komplexní řešení výroby lopatek na technologiích značky Starrag, tak aby byla zajištěna 100% kontinujita procesu o jednoho výrobce.
Servisní oddělení, preventivní údržbu strojů a vřeten, servisní smlouvy, podpora na místě u zákazníka atd.
Starrag výrobu vřeten mechanický i elektrovřeten
Starrag nástroje vlastní výroby, které jsou vyráběny na míru pro nejnáročnější aplikace.

 

Fotogalerie: Starrag TTD 2015